2 grudnia 2016 roku, na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy głównemu wykonawcy robót budowlanych, firmie Budimex.

W obecności Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, przedstawiciele wykonawcy, inżynier kontraktu ze strony inwestora oraz prezes Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych złożyli podpisy na Protokole przekazania placu budowy.

Tym aktem dopełniono ostatniej formalności i wykonawca oficjalnie wkroczył na teren budowy. Największa inwestycja w naszym mieście, która według planów potrwać ma 36 miesięcy i pochłonąć  336 mln zł w samych tylko robotach budowlanych, została zainicjowana. Po rozbudowie szpitala przyjdzie czas na wyposażenie jednostki – koszt wyposażenie i aparatury medycznej szacowany jest na blisko 200 mln zł.

Po zakończeniu formalnej części spotkania marszałek Piotr Całbecki odwiedził pacjentki Oddziału Klinicznego Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej.