Czytelnicy toruńskiego wydania „Gazety Wyborczej” wybrali rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu wydarzeniem roku 2016. Rozpoczęta niedawno inwestycja uzyskała ponad jedną trzecią wszystkich głosów.

W ramach prowadzonego od świąt plebiscytu redakcja toruńskiej „Wyborczej” przygotowała 10 propozycji, na które można było głosować na portalu torun.wyborcza.pl. Rozbudowa szpitala na Bielanach została uznana za najważniejsze wydarzenie roku w Toruniu przez 36 procent czytelników.

– Cieszę się, że mieszkańcy utożsamiają się z budową nowej lecznicy i popierają tę inwestycję, co potwierdzają wyniki plebiscytu. Ta budowa to ogromny wspólny wysiłek wszystkich mieszkańców województwa, którego efektem będzie poprawa jakości leczenia szpitalnego. Powstanie szpital przyjazny i komfortowy dla pacjentów i dla odwiedzających ich bliskich oraz, co równie istotne, poprawi się dostępność usług medycznych, dzięki czemu skrócą się kolejki i czas oczekiwania na hospitalizację – komentuje marszałek Piotr Całbecki.

Artykuł o rozstrzygnięciu plebiscytu na portalu „Gazety Wyborczej”

Czytaj też: Tak powstaje nowy szpital na Bielanach

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

20 stycznia 2018 r.