Pierwszy wiosenny miesiąc był dla budowlańców na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego miesiącem bardzo gorącym: równolegle prowadzono roboty w początkowo w trzech, a następnie w 4 budynkach: nowym budynku głównym (H), budynku administracyjnym i aptecznym, garażu wielopoziomowym, budynku technicznym z kotłownią, trafostacją i garażami dla ambulansów, a następnie rozpoczęły się prace ziemne pod drugi budynek techniczny, w którym znajdzie się druga trafostacja i pomieszczenie na odpady komunalne. Ponadto trwały prace rozbiórkowe, między innymi dawnego pawilonu chorób wewnętrznych.

DCIM100MEDIADJI_0006.JPG

fot. SKY DRONE STUDIO dla KPIM

Przy nowym budynku głównym H, w osi północ-południe trwają prace zbrojarskie i betoniarskie, prace przy płytach fundamentowych i ścianach piwnic, natomiast na linii wschód-zachód prace ziemne.

 

DCIM100MEDIADJI_0008.JPG

fot. SKY DRONE STUDIO dla KPIM

 

W budynku, w którym będzie mieścić się administracja szpitala, prosektorium, apteka i magazyn odpadów medycznych, zostały częściowo wykonane płyty fundamentowe wraz ze zbrojeniami i betonowaniem; trwają również dalsze prace ziemne.

DCIM100MEDIADJI_0012.JPG

fot. SKY DRONE STUDIO dla KPIM

Garaż wielopoziomowy wkrótce wzniesie się ponad ziemię – w części budynku w marcu trwało (i jest kontynuowane) zasypywanie części stóp fundamentowych, inne jeszcze są zbrojone i betonowane.

DCIM100MEDIADJI_0015.JPG

fot. SKY DRONE STUDIO dla KPIM

Budynek techniczny – trafostacja i kotłownia – w ostatnim miesiącu osiągnął poziom parteru – obecnie dobiegają końca roboty żelbetowe na tej kondygnacji. Drugi z budynków technicznych, w którym planowana jest druga trafostacja oraz śmietnik na odpady komunalne, jest na etapie robót związanych z wykonaniem fundamentów.

DCIM100MEDIADJI_0004.JPG

fot. SKY DRONE STUDIO dla KPIM

Na terenie budowy trwają też intensywne prace w zakresie instalacji sanitarnych i elektrycznych.

Niemałym zaskoczeniem dla budowlanych było odkrycie niewypałów na terenie, na którym prowadzone są prace pod budynek trafostacji – znaleziono tam pociski przeciwlotnicze. Zostały sprawnie unieszkodliwione przez saperów i prace mogły być kontynuowane. Teren budowy pozostaje pod nadzorem służb saperskich.

Z przyjemnością również odnotowaliśmy duże zainteresowanie naszą inwestycją wśród użytkowników Internetu. Strona www.budujemyszpital.pl, na której można na żywo oglądać postępy na budowie, została odwiedzona przeszło 20 tys. razy. Najliczniej odwiedzają nas użytkownicy z Polski, ale zanotowaliśmy również kilkaset odwiedzin internautów z krajów Unii Europejskiej.