Holenderska firma Hitec Power Protection z Almelo wykonała urządzenie zasilania awaryjnego dokładnie dostosowane do potrzeb rozbudowywanego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu.

Dynamiczny UPS o mocy 1670 kVA/1,5 MW (DRUPS), bo o nim mowa, 20.07.2017 r. przeszedł testy fabryczne. Rozliczne próby, którym został poddany, odzwierciedlały stany mogące wystąpić w sieci zasilającej szpitala. Delegacja naszych inżynierów, złożona z przedstawicieli użytkownika, generalnego wykonawcy i inwestora, obecna przy testach urządzenia w Holandii, potwierdza, że agregat będzie w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne szpitala w przypadku awarii dostaw energii elektrycznej ze standardowych źródeł.

Zasadniczą zaletą generatora jest błyskawiczna reakcja na ubytek napięcia w sieci zasilającej. Jest to urządzenie działające bezprzerwowo, a więc jest w stanie przywrócić zasilanie dla kluczowych jednostek szpitala i wznowić pracę urządzeń niezbędnych dla ratowania życia i zdrowia pacjentów bez zauważalnej pauzy w dostawie.

Warto dodać, że tego typu urządzenie współpracujące z siecią elektroenergetyczną średniego napięcia, będzie trzecim do tej pory pracującym w Polsce.

Urządzenie, po testach u producenta, zostanie przetransportowane do Torunia, na gotowe już fundamenty. Gdzie zabudowany zostanie w specjalnych kontenerach o wymiarach 12 m x 3 m i wysokości ponad 6 m. Kolejnym krokiem będą testy na miejscu.

mniejszy

Masa całego zespołu prądotwórczego wraz ze zbiornikami mieszczącymi do 12 tys. litrów paliwa wynosi blisko 60 ton