Choć pogoda taka sobie, na budowie szpitalnego miasteczka cały czas ruch. W głównym budynku, w części zachodniej, gdzie prace są już bardzo zaawansowane, trwa przede wszystkim stawianie ścianek gipsowo-kartonowych, ruszył też montaż stolarki okiennej.

W części wschodniej tzw. budynku „H” (nazywanego tak ze względu na kształt) kontynuowane jest zbrojenie oraz betonowanie ścian, a także szalowanie stropodachu. Ze względu na niską temperaturę w pierwszej połowie miesiąca wykonawca musiał przerwać prace przy zabezpieczeniu przeciwpyłowym i malowaniu piwnicy pod częścią budynku. Z tego samego powodu przystopowano także z robotami tynkarskimi w piwnicy.

Zakończyły się roboty żelbetowe w budynku, gdzie będzie administracja, apteka szpitalna, magazyn odpadów medycznych oraz prosektorium. Trwa tam montaż wind, roboty dekarskie i kładzione są posadzki.

Jeśli chodzi o obiekt dla oddziału zakaźnego (będą tam również poradnie i przychodnie), wykonawca między innymi stawia ścianę fundamentową. Kontynuowane są prace przy wykopach pod fundamenty budynku przeznaczonego na oddziały psychiatryczne.

Przygotowywane do odbiorów są: budynek techniczny, w którym będą: kotłownia, trafostacja, garaż dla karetek, podziemny neutralizator ścieków oraz budynek, gdzie zlokalizowana jest kolejna trafostacja, miejsce gromadzenia odpadów i podziemny neutralizator ścieków oddziału zakaźnego.

Cały czas kładzione są instalacje sanitarne, medyczne oraz elektryczne.