W budynku, który będzie sercem szpitalnego miasteczka, prace nie ustają. W bardziej zaawansowanej części obiektu (zachodniej) od kilku tygodni robione są ścianki gipsowo-kartonowe. Ekipy budowlane stawiają je w piwnicy, na parterze, pierwszym i drugim piętrze. Trwa wylewanie posadzki na parterze oraz montaż stolarki okiennej.

Nie ustają także prace w części wschodniej tego obiektu. Betonowane są ściany i słupy piwnicy, parteru i pierwszego piętra. Trwają prace przy belkach stropu nad pierwszym i drugim piętrem. W toku jest zbrojenie i betonowanie ścian łącznika, którym będzie można przejść z głównego budynku na oddziały zakaźne oraz do przychodni i poradni.

Ruszyły roboty murarskie na pierwszym piętrze, ale ze względu na złą pogodę trzeba było wstrzymać prace przy zabezpieczeniu przeciwpyłowym, malowaniu i tynkowaniu.

W budynku przyszłej administracji, apteki szpitalnej, magazynu odpadów medycznych i prosektorium gotowe są posadzki na pierwszym piętrze, a kilka dni temu rozpoczęto ich wylewanie na piętrze drugim. Z kolei na trzecim ruszy niebawem montaż kanałów wentylacyjnych.

Za kilka dni w obiekcie, gdzie będą między innymi oddziały zakaźne, rozpocznie się stawianie klatki schodowej.

Równolegle prowadzone są roboty przy instalacjach sanitarnych, wentylacyjnych, elektrycznych i innych, głównie w zachodniej części tzw. budynku H. Kładzione są m.in. rury, którymi do poszczególnych pomieszczeń transportowana będzie ciepła i zimna woda, montowane są stelaże pod miski ustępowe, powstaje także instalacja do rozprowadzania gazów medycznych. Widać, że roboty w tej części szpitalnego miasteczka są bardzo zaawansowane.

Tzw. „biały montaż” trwa w dwóch gotowych już budynkach technicznych, które czekają na odbiory.