Dziennikarka Radia Gra sprawdziła, co użytkownicy sądzą o nowym parkingu działającym od połowy grudnia na Bielanach.

Budynek bardzo się wszystkim rozmówcom podoba. Doceniają jego położenie i wygląd. „Wreszcie można parkować bliżej szpitala”, „wygląd tego parkingu jest naprawdę ekstra” – komentują użytkownicy. Według nich czterokondygnacyjny garaż jest także bardzo wygodny, a miejsc parkingowych jest dużo.

Więcej na https://gra.fm/co-dzieje-sie-na-rozbudowie-lecznicy-na-torunskich-bielanach.html

Parking na terenie szpitalnego miasteczka może pomieścić 423 samochody. Są tam także miejsca, gdzie można zostawić rower.

Do budynku prowadzą dwa osobne wjazdy: jeden na parter, drugi na wyższe poziomy. Na parterze samochody zostawiają pracownicy placówki, z wyższych poziomów korzystają między innymi pacjenci i ich goście. Budowa parkingu kosztowała prawie 14 milionów złotych. Garaż postawiono z elementów prefabrykowanych, połączono je betonem i stalowymi zbrojeniami. W budynku są windy, więc każdy jego poziom jest dostępny dla osób z trudnościami w poruszaniu się.

Przy wjeździe na każdy poziom wyświetla się informacja o liczbie wolnych miejsc. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie doceniają użytkownicy.