Rozbudowa szpitala na Bielanach promuje unijne inwestycje. Projekt prezentowany jest w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii promocyjnej. Informacje o powstającym szpitalnym miasteczku zamieszczono na www.europa.eu/investeu. To jeden z trzech polskich projektów wybranych przez Komisję Europejską, o których można tam przeczytać.

„Urząd Marszałkowski w Toruniu w modelowy sposób połączył różne formy unijnej pomocy, aby zagwarantować mieszkańcom regionu lepszą opiekę medyczną w nowym szpitalu wojewódzkim” – czytamy na stronie. Zwrócono uwagę na sposób finansowania tej ogromnej inwestycji. Przypomnijmy: fundusze na rozbudowę szpitala pochodzą z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dotacji unijnych i kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Dzięki toruńskiej inwestycji zyska cały region. W jednym miejscu zagwarantowane zostanie kompleksowe leczenie. Placówka zaoferuje najnowsze procedury medyczne. Wygodniej będzie pacjentom, ponieważ szpitalne jednostki, obecnie rozmieszczone w różnych częściach miasta, zostaną skupione na Bielanach. Przeprowadzka oddziałów psychiatrycznych i zakaźnych przyczyni się także do obniżenia kosztów funkcjonowania szpitala. Profity przyniosą również energooszczędne rozwiązania zaprojektowane na terenie szpitalnego miasteczka, takie jak: solary albo wykorzystanie deszczówki w instalacjach WC.

Na www.europa.eu/investeu przeczytamy nie tylko o głównych założeniach projektu. Znajdziemy tam także informacje o najważniejszych wydarzeniach, które ostatnio miały miejsce na Bielanach, takich jak otwarcie wielopoziomowego parkingu lub wizyta Agaty Kornhauser-Dudy.