Mimo siarczystego mrozu 24 lutego odbyła się pierwsza w tym roku wycieczka po budowie szpitalnego miasteczka.

W sobotę na Bielanach gościli między inny przewodnicy PTTK z Torunia. Choć słupek rtęci spadł mocno poniżej zera, to w spacerze wzięło udział ponad 20 osób. Niektórym tak się spodobało, że planują udział w kolejnych wycieczkach. Zaplanowano je w terminach: 11 i 25 marca, 8 i 22 kwietnia, 6 i 20 maja, 3 i 17 czerwca, ostatnia przed wakacyjną przerwą odbędzie się 1 lipca. Zwiedzanie zostanie wznowie we wrześniu.

Uczestnicy oglądali powstające budynki z zewnątrz, do środka nie wchodzili, ponieważ także w sobotę na Bielanach praca wre. W trakcie zwiedzania można było usłyszeć wiele ciekawostek na temat inwestycji. Uczestnicy dopytywali, kiedy budynki będą gotowe. Bardzo im się podobał działający już parking wielopoziomowy.

Na zakończenie zwiedzający otrzymali upominki.

Przypomnijmy: w każdym terminie odbywają się dwie wycieczki. Pierwsza wchodzi na teren budowy o godz. 11, druga o godz. 12.30, ale na Bielanach trzeba być 15 minut wcześniej. Jak się przygotować? Przede wszystkim należy założyć odpowiednie obuwie, najlepiej trekkingowe z grubymi podeszwami, gdy pada deszcz, dobre będą kalosze.

Udział w wycieczkach jest bezpłatny, trzeba się jednak wcześniej zapisać. Można to zrobić, dzwoniąc na numer 56 656 61 69 lub wysyłając e-mail: zwiedzanie-wszz@kpim.pl. Organizatorzy proszą o podanie imienia, nazwiska, adresu, adresu e-mail, nr telefonu, a w przypadku dzieci także wieku.