Kilka dni temu na terenie przyszpitalnego parkingu wielopoziomowego spotkali się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych i rowerzyści. Środowisko rowerzystów reprezentowali członkowie Stowarzyszenia Rowerowy Toruń, klubu UKS Copernicus Toruń, TKK Pacific Toruń oraz Stowarzyszenia „Run To Run”.

Miejsce spotkania nie było przypadkowe: rozmowy dotyczyły zmiany stojaków rowerowych w garażu wielopoziomowym. Obecnie, w specjalnie wydzielonym miejscu, na parterze budynku zamontowane są stojaki, do których przyczepia się rower za koło. Rowerzyści wolą inne, w kształcie odwróconej litery „U”, do nich można przytwierdzić pojazd za ramę. To bezpieczniejsze rozwiązanie. Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne zamierzają uwzględnić postulaty rowerzystów i zmienić stojaki. – Liczymy na to, że Stowarzyszenie podpowie nam, jak to rozwiązać w szczegółach – mówi Aleksander Szczęsny, prezes KPIM.

Podczas spotkania rozmawiano także o możliwości zwiększenia liczby miejsc na parkingach dla rowerów przy wejściach do niektórych budynków powstających w ramach inwestycji. Decyzja w tym zakresie zostanie podjęta wtedy, gdy będzie już znane ostateczne zagospodarowanie terenu. Wtedy też rozważona zostanie możliwość wytyczenia nowych ścieżek rowerowych bądź traktów rowerowo-pieszych.