Na terenie szpitalnego miasteczka na Bielanach 11 kwietnia 2017 r. wmurowano kamień węgielny. Został on poświęcony w Rzymie przez papieża Franciszka. Przy kamieniu umieszczono także kapsułę czasu. Znalazły się w niej m. in. akt erekcyjny, pamiątkowe papieskie różańce: od Jana Pawła II i Franciszka, prace laureatów dziecięcego konkursu plastycznego „Rozbudowa szpitala – wizja małego pacjenta”, aktualne wydania regionalnych gazet.

Od tego czasu na Bielanach wiele się zmieniło. Najbardziej zaawansowana jest budowa części administracyjnej kompleksu, gdzie oprócz biur będą także: apteka szpitalna, magazyn odpadów medycznych, prosektorium. W pawilonie są już przeszklenia, do stanu zamkniętego brakuje tylko drzwi. W budynku „H”, czyli nowym gmachu głównym, kończą się prace żelbetowe. Trwają roboty na ostatnim poziomie siedziby dla oddziału zakaźnego i poradni. Robione są wykopy pod fundamenty pawilonu psychiatrycznego. Ruszyły także prace żelbetowe.

W maju zakończą się odbiory budynków technicznych, w których mieszczą się m. in. kotłownia, garaż dla karetek, trafostacja. Wtedy na dachu budynku głównego widać już będzie lądowisko dla helikopterów. Latem rozpocznie się montaż niektórych urządzeń w tym pawilonie. Do września przebudowany zostanie wjazd na teren szpitala. A w październiku ma być gotowy pawilon administracyjny.

– Całkowite zaawansowanie prac budowlanych odnotowano na poziomie 36 proc. – mówi Aleksander Szczęsny, prezes Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych.