Na dachu nowego budynku głównego na Bielanach rozpoczęła się budowa lądowiska dla helikopterów. Ten etap budowy zainteresował toruńskie media. O tym, że są już filary lądowiska, na których za kilka tygodni pojawia się płyta poinformowała m.in. prasa:

http://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,23323804,na-bielanach-buduja-ladowisko-dla-helikopterow.html

http://www.nowosci.com.pl/aktualnosci/g/na-dachu-budowane-szpitala-na-bielanach-powstaje-ladowisko-dla-helikopterow,13133478,28643728/

Przypomnijmy: lądowisko dla helikopterów powstanie na wschodniej części dachu nowego budynku głównego lecznicy. Widać już żelbetowe filary, na których położona zostanie płyta. Będzie ona podgrzewana, by można było z lądowiska korzystać także w czasie mrozów. Jego powierzchnia będzie wynosiła ponad 750 mkw.

Media systematycznie informują czytelników, słuchaczy i widzów o dniach otwartych na budowie szpitalnego miasteczka:

http://www.rynekzdrowia.pl/Inwestycje/Torun-marszalek-zaprasza-na-niedziele-na-Bielanach,182835,3.html

https://ddtorun.pl/pl/11_wiadomosci/14564_kolejna_okazja_zeby_zobaczyc_budowe_szpitala_z_bliska.html

http://torun.naszemiasto.pl/artykul/zwiedzanie-budowy-szpitala-na-bielanach-najnowsze-zdjecia,4608713,galop,t,id,tm.html

http://torun.naszemiasto.pl/tag/zwiedzanie-szpitala-bielany-zdjecia.html

Jak już pisaliśmy, wycieczki po powstającym na Bielanach szpitalnym miasteczku odbywają się co tydzień. W każdą niedzielę trzy grupy zwiedzających mogą zobaczyć jak powstaje jedna z najnowocześniejszych lecznic w kraju. Tak będzie aż do wakacji.