Parking wielopoziomowy toruńskiego Szpitala na Bielanach został wyposażony w nowe, bardziej funkcjonalne stojaki na rowery. Obecne miejsca parkingowe dla jednośladów maja kształt odwróconej litery U (barierki) i stanowią doskonałą alternatywę dla stojaków typu „wyrwikółka”, czyli niskich stojaków, do których rowery mogą być przypinane wyłącznie za koła, bez możliwości przypięcia ramy.

Poprzednie stojaki na szpitalnym parkingu miały formę gigantycznych sprężyn, ale były zbyt niskie. Skutkowało to, przy dłuższym postoju roweru, skrzywieniem koła pojazdu. Dlatego też, na prośbę Stowarzyszenia Rowerowy Toruń, stojaki-sprężyny zostały wymienione na wygodniejsze w użytkowaniu, wysokie i bezpieczne z technicznego punktu widzenia, stanowiska umożliwiające przypięcie rowerów za ramy.

fot. KPIM