Nabierają rozpędu prace przy pawilonie psychiatrycznym. W miejscu, gdzie budynek stanie, pojawił się nowy dźwig.

Żuraw przy budynku, gdzie będzie siedziba oddziału zakaźnego, izby przyjęć chorób zakaźnych i poradni przyszpitalnych z centralną rejestracją jest już niepotrzebny. Budynek osiągnął planowaną wysokość, zakończyły się prace przy ścianach trzeciego piętra i stropach. Rozpoczęto roboty wewnątrz budynku. Pawilon ma cztery kondygnacje, a powierzchnia zabudowy wynosi prawie 3 tys. metrów kwadratowych.

Dźwig przetransportowano kilkaset metrów dalej, gdzie powstanie pawilon dla oddziałów psychiatrycznych. Będzie to już drugi żuraw na tym terenie. Te urządzenia są tu bardzo potrzebne: obecnie trwają prace żelbetowe przy fundamentach budynku. Pawilon psychiatryczny również będzie miał cztery kondygnacje, zaplanowano w nim miejsca dla 196 pacjentów.

Jak już pisaliśmy, budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Na Bielanach powstanie siedem nowych budynków, obecnie trwają prace przy cztery – gmachu głównym z blokiem operacyjnym i oddziałami łóżkowymi oraz pawilonach administracyjnym, psychiatrycznym i zakaźnym oraz szpitalnych poradni. Wielopoziomowy parking już od pięciu miesięcy służy pacjentom, ich rodzinom i personelowi, dwa budynki techniczne czekają na odbiory. Koszt całej inwestycji to 560 mln zł, z czego około 200 mln zł wydamy na najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Wykonawca, firma Budimex, powinien się uporać z robotami do końca 2019 roku.

fot. Ł. Piecyk, UMWK-P