W ostatnią niedzielę (3 czerwca) na budowie nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu gościliśmy dzieci. Z okazji Dnia Dziecka zaprosiliśmy na wycieczkę po budowie pod przewodnictwem animatora, który wprowadził najmłodszych w tajniki rozbudowy, a na zakończenie zaproponował konkursy z nagrodami. Na kolejny dzień otwarty na budowie szpitala zapraszamy w najbliższą niedzielę (10 czerwca).

fot. Ł. Piecyk UMWK-P

Maluchy oglądały powstające budynki, liczyły koparki i dźwigi oraz słuchały informacji na temat budowy. Dowiedziały się między innymi ile będzie drzwi i okien w nowych budynkach, gdzie powstanie lądowisko dla helikopterów i czym różni się dźwig od żurawia. Po wycieczce odbyły się zajęcia z animatorką. Dzieci rysowały to co przed chwilą oglądały i odpowiadały na pytania związane z budową, dzielnie pomagali im rodzice. Po słodkim poczęstunku najmłodsi otrzymali wielkie pluszowe gąski i pozowali do wspólnego zdjęcia. Upominki – apteczki samochodowe – odebrali także ich opiekunowie.

Fot. Ł. Piecyk, UMWK-P

Fot. Ł. Piecyk UMWK-P

Kolejny dzień otwarty na bielańskiej budowie zaplanowano w najbliższa niedzielę (10 czerwca). Udział w wycieczce jest bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zapisać. Na Państwa zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu 56 656 21 22 i adresem poczty elektronicznej zwiedzanie-wszz@kpim.pl. Poprosimy o podanie imienia, nazwiska, adresu, adresu e-mail, numeru telefonu, a w przypadku dzieci także wieku. Na zwiedzanie trzeba wybrać się w odpowiednim obuwiu, najlepiej trekkingowym.

fot. Ł. Piecyk UMWK-P

Uczestnicy wycieczki na własne oczy przekonają się, jak duża jest bielańska inwestycja. Trzy z czterech stawianych obecnie budynków osiągnęły docelową wysokość, a pawilon psychiatryczny pnie się szybko w górę. Na terenie szpitalnego miasteczka pracuje obecnie 415 robotników i inżynierów. Codziennie na teren budowy wjeżdża 50 betoniarek.

W budynku głównym, gdzie znajdą się najważniejsze jednostki lecznicy, między innymi szpitalny oddział ratunkowy, główny blok operacyjny oraz niektóre oddziały łóżkowe, trwają prace na wszystkich kondygnacjach. Stawiane są ścianki działowe, wylewane posadzki, montowane instalacje i elewacja zewnętrzna.

Prace wykończeniowe trwają w pawilonie administracyjnym. Budynek ten ma zostać ukończony na jesieni tego roku. Docelową wysokość osiągnęła siedziba oddziału zakaźnego, na najwyższej kondygnacji tego budynku powiewa wiecha. Z ziemi częściowo wyszedł pawilon dla oddziałów psychiatrycznych. Część piwnic i pomieszczeń na parterze ma już stropy. Wielopoziomowy parking już od pięciu miesięcy służy pacjentom, ich rodzinom i personelowi, dwa budynki techniczne czekają na odbiory.

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Na Bielanach powstanie siedem nowych budynków. Koszt całej inwestycji to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Wykonawca, firma Budimex, powinien się uporać z robotami do końca 2019 roku.

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego