Na Bielanach prace prowadzone są obecnie w czterech dużych budynkach: nowym gmachu głównym, skrzydłach administracyjnym i psychiatrycznym oraz siedzibie dla oddziałów zakaźnych i poradni.

Jesienią dużo udało się zrobić w budynku dla poradni specjalistycznych i oddziałów zakaźnych. W gmachu stawiano ścianki działowe, rozprowadzano instalacje, montowano okna i rolety. Ekipy budowlane prowadziły prace na dachu i przy elewacji. Jak będzie wyglądał budynek po zakończeniu inwestycji?

8 194 metry kwadratowe wyniesie powierzchnia całkowita gmachu (dla porównania budynek główny będzie miał ponad 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni),

46 384 metry sześcienne – taką przewidziano kubaturę budynku,

3 051 metry kwadratowe zajmą powierzchnie szpitalne,

20 poradni i pracowni będzie się mieściło w części budynku zajmowanej przez przychodnie specjalistyczne,

80 wygodnych miejsc siedzących zaplanowano w pomieszczeniu przy rejestracji do poradni specjalistycznych,

39 łóżek szpitalnych będzie w części budynku przeznaczonej na potrzeby oddziałów chorób zakaźnych (w całym kompleksie będzie około tysiąca łóżek).