Prace przy czterech nowych, dużych budynkach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego trwają, ale na bielański kompleks składa się także kilka mniejszych obiektów pomocniczych.

Niektóre z nich już stoją i funkcjonują, między innymi budynki techniczne z nową kotłownią i trafostacją, a także kontener z nowoczesnym generatorem. Wkrótce zacznie się budowa innych obiektów pomocniczych.

Kilka dni temu wyburzona została stara brama wjazdowa i portiernia. Zdemontowano także stary, nieużywany agregat prądotwórczy (nowy już od kilku miesięcy podłączony jest do szpitalnych sieci). Dla pacjentów nic się jednak nie zmieniło: wjazd na teren szpitala odbywa się tak jak do tej pory, nadal jest szlaban, ale nie ma już nad nim zadaszenia. Wykonawca rozbudowy, firma Budimex, planuje jeszcze na początku grudnia rozpocząć stawianie w tym miejscu dwóch małych budynków pomocniczych. W jednym rozprężane będą gazy medyczne, drugi to nowa portiernia. Razem stworzą one niewielki kompleks. Prace przy tych obiektach potrwają około trzech miesięcy.

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu będzie tu prawie tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie.