Komisja Europejska wydała decyzję wykonawczą zatwierdzająca wkład finansowy na rzecz rozbudowy naszego szpitala. Projekt „Modernizacja, remont i rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu” realizowany w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020”.

Przypomnijmy: budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu na Bielanach będzie ponad tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie.

Oprócz wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na toruńską inwestycję przeznaczono także pieniądze z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, z budżetu samorządu województwa oraz funduszy własnych szpitala. Ten montaż finansowy wydaje się, być może, skomplikowany, ale jak dotąd sprawdza się.

Obecnie prace wykończeniowe trwają w budynkach: administracyjnymi i głównym. W stanie surowym zamkniętym jest skrzydło dla oddziałów zakaźnych i poradni specjalistycznych, stoi już także nowa siedziba przeznaczona dla oddziałów psychiatrycznych. Mimo zimy, prace budowlane trwają, a równolegle do nich odbywają się przetargi na sprzęt. Prowadzą je: Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne oraz WSZ.