Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych prace na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego nie ustają. W każdym z czterech dużych gmachów coś się dzieje. Ekipy budowlane spotkamy przede wszystkich we wnętrzach obiektów.

Finiszują już prace w skrzydle administracyjnym. Ten obiekt zostanie oddany jako pierwszy z budynków stawianych obecnie. Zdecydowana większość pomieszczeń już jest gotowa. W niektórych trwają ostatnie prace przy okładzinach ściennych i wykładzinach podłogowych. Montowane są meble wbudowane, a na schodach pojawiły się balustrady.

W zachodniej części gmachu głównego kontynuowane jest malowanie ścian i montowanie konstrukcji sufitów. Na parterze i pierwszym piętrze części wschodniej kładzione są płytki ceramiczne. Trwają także prace w atrium, obszernej przestrzeni wspólnej, zaraz przy głównym wejściu do budynku. Ekipy budowlane montują tam okładziny ścienne.

W skrzydle, które stanie się nową siedzibą oddziałów zakaźnych i poradni specjalistycznych, także sporo się dzieje. Robotników spotkać można na dachu i w środku budynku, gdzie montowane są rolety i układane płytki. Prace trwają także przy elewacji, a wokół budynku przy oświetleniu terenu.

Jako ostatnie oddane zostanie skrzydło dla oddziałów psychiatrycznych, ale i tu jest już sporo zrobione. Zakończyły się roboty fundamentowe i izolacyjne części północnej tego obiektu. W niektórych częściach budynku murowane są ściany i montowane fasady. Trwa także tynkowanie.

Jak już pisaliśmy, budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu na Bielanach będzie prawie tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie. Planowany termin zakończenia prac to koniec 2019 roku.