Ekipy budowlane stawiające nowe gmachy dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego trzymają dobre tempo. W każdym z obiektów wiele się dzieje, prace prowadzone są także na zewnątrz budynków.

Jak już pisaliśmy, najbardziej zaawansowane są prace w skrzydle administracyjnym. Budynek ten oddany zostanie jako pierwszy. Obecnie w niektórych pomieszczeniach są już nawet meble (chodzi o meble wbudowane w pokojach socjalnych). Pracownicy firmy Budimex montują w pokojach i łazienkach odbojnice i uchwyty dla niepełnosprawnych.

Prace wykończeniowe trwają także w budynku głównym. Ekipy budowlane malują ściany, układają wykładziny podłogowe i panele w łazienkach. W bardziej zaawansowanej, zachodniej części obiektu, gdzie będą oddziały łóżkowe, jest już stolarka zewnętrzna. W części wschodniej (tu mieścić się będzie między innymi Szpitalny Oddział Ratunkowy i Centralny Blok Operacyjny) układane są płytki ceramiczne. W pomieszczeniach, w których znajdzie się rentgen, montowana jest specjalna okładzina RTG.

Trwają prace przy elewacji budynku, w którym zaplanowano siedzibę oddziałów zakaźnych i przychodni specjalistycznych. W środku obiektu stawiane są ścianki gipsowo-kartonowe oraz montowane podwieszane sufity. Zakończono już układanie oświetlenia zewnętrznego wokół tego skrzydła.

Bryła budynku dla oddziałów psychiatrycznych jest już od dłuższego czasu gotowa. Teraz w środku obiektu murowane są ściany. Ekipy budowlane tynkują mury i montują stolarkę zewnętrzną.

We wszystkich dużych budynkach, poza skrzydłem administracyjnym, trwa montaż urządzeń związanych z wentylacją, instalacjami grzewczymi i wodno-kanalizacyjnymi.

Ponadto, przy nowej bramie, betonowana jest płyta fundamentowa i ściany nowego budynku portierni.

Przypomnijmy: budowa nowego kompleksu dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu na Bielanach będzie blisko tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie.