Na placu budowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego panuje duży ruch. Prace w nowych budynkach, które mają być gotowe jeszcze w tym roku, nie ustają. Trwają także zakupy sprzętu i urządzeń, które są nie mniej ważne niż nowe mury.

Przypomnijmy: w ostatnich tygodniach ubiegłego roku w WSZ odbyło się kilka przetargów na dostawę urządzeń i aparatury ratującej ludzkie życie i zdrowie. Chodziło o takie urządzenia jak: rezonans magnetyczny, angiografy (zakup tego sprzętu jest możliwy między innymi dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020). Szpital przeprowadził przetarg dotyczący rozbudowy istniejącego systemu informatycznego, a Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne postępowanie dotyczące urządzeń związanych z przewodową siecią informatyczną w powstających budynkach.

Teraz na rozstrzygnięcie czeka przetarg na stanowiska centralnego monitorowania dla sześciu pacjentów. Sprzęt zostanie zakupiony na potrzeby Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.  Przygotowywane są kolejne postępowania przetargowe.

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. W bielańskiej lecznicy będzie prawie tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego około 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i niemedyczny.