Po rozbudowie prawie wszystkie jednostki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego będą znajdowały się na Bielanach. W obecnej siedzibie pozostaną oddziały dziecięce, poradnie specjalistyczne dla dzieci i dorosłych oraz stomatologia.

Do budynków Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zlokalizowanych przy ulicy Konstytucji 3 Maja zaraz po rozpoczęciu inwestycji przeniesiony został oddział otolaryngologii chirurgii głowy i szyi. Po zakończeniu inwestycji na Bielanach jednostka wróci do budynków w tej części miasta. Oddziały dziecięce pozostaną jednak na Skarpie.

W lecznictwie, jak chyba w żadnej innej dziedzinie, inwestować trzeba ciągle. Kolejne generacje urządzeń, dające coraz to więcej możliwości, wciąż wchodzą na rynek medyczny. Dlatego szefowie lecznicy w zasadzie cały czas planują zakupy i remonty. Nie inaczej jest w przypadku szpitala dziecięcego przy Konstytucji 3 Maja. Dyrekcja WSZ myśli o poprawie wydajności energetycznej tej jednostki i modernizacji bloku operacyjnego. W planach jest także zakup nowoczesnego sprzętu na przykład rezonansu magnetycznego, dzięki czemu znacznie usprawniona zostanie diagnostyka.