Po raz pierwszy w tym roku zapraszamy na plac budowy. Naszą inwestycję na Bielanach będzie można zwiedzać już w najbliższą niedzielę, 31 marca. Uczestnicy wycieczki po budowie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zobaczą powstające gmachy, wejdą do środka funkcjonującego już od roku parkingu wielopoziomowego, otrzymają także podarunki i będą pozowali do pamiątkowego zdjęcia.
Wycieczki po placu budowy organizujemy już trzeci sezon. O naszej nietypowej formie promocji inwestycji napisał w styczniu tego roku branżowy portal Rynek Zdrowia:
http://www.rynekzdrowia.pl/Inwestycje/Torun-czy-budowa-szpitala-jest-ciekawa-900-osob-uznalo-ze-tak,190788,3.html
W ubiegłym roku w wycieczkach wzięło udział aż 830 osób, w ostatni dzień otwarty gościliśmy na budowie 60 osób. Jak powstaje szpital, widzieli architekci, studenci, przedstawiciele Europejskiego Banku Inwestycyjnego, dzieci i mieszkańcy Torunia oraz okolic. Uczestnicy wycieczek mogli z bliska zobaczyć jak wznoszone są poszczególne obiekty i posłuchać ciekawostek na temat budowy. Wszyscy otrzymywali upominki: dorośli apteczki samochodowe, a dzieci pluszaki. Podobnie będzie i tym razem.
Chętni do udziału w niedzielnym spacerze mogą zgłaszać chęć uczestnictwa pod nr telefonu: 56 656 21 22 lub pod adresem e-mail: zwiedzanie-wszz@kpim.pl. Przewidujemy 3 grupy na godziny 9.30, 11.00 i 12.30.

Przypomnijmy: budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu na Bielanach będzie prawie tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie.