Roboty budowlane na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego toczą się niezmiennie w bardzo dobrym tempie, a ich efekty są spektakularne: można już zobaczyć kilka budynków, których wznoszenie jest na ukończeniu.

DCIM100MEDIADJI_0015.JPG

Rozbudowa WSZ

Najbardziej zaawansowane prace trwają przy budynkach technicznych – w kotłowni (budynek 570A) trwają prace wykończeniowe, a wewnątrz obiektu podłączono urządzenia węzła cieplnego i kotły rezerwowe. Tymczasem w budynku trafostacji (570B) kończą się roboty przy stropie.

DCIM100MEDIADJI_0018.JPG

Budynek techniczny 570A – kotłownia

W czerwcu zakończono również wznoszenie budynku parkingu wielopoziomowego. Obecnie trwają roboty murarskie i betonowanie oraz zbrojenie styków prefabrykatów. Za kilkanaście tygodni garaż ma zostać udostępniony pracownikom i pacjentom szpitala.

DCIM100MEDIADJI_0016.JPG

Parking wielopoziomowy

W oczach rośnie również serce szpitala, czyli nowy budynek H. Jego część zachodnia osiągnęła w zeszłym miesiącu poziom pierwszego piętra, a w części wschodniej wymieniono grunt i rozpoczęły się prace przy płytach fundamentowych.

DCIM100MEDIADJI_0008.JPG

Część zachodnia budynku H

W budynku administracyjnym szpitala trwają prace na poziomie parteru. Izolowane i zasypywane są ściany poziomu -1.

DCIM100MEDIADJI_0014.JPG

Budynek administracyjny

Posadowione zostały również 3 zbiorniki retencyjne, które będą rezerwowym źródłem wody pitnej dla szpitala.

Jak dotychczas prace idą zgodnie z harmonogramem, pomimo utrudnień w postaci konieczności wymiany gruntu pod wschodnią część budynku H.