Lipcowe deszcze nie miały większego wpływu na rozwój wydarzeń na budowie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Nowy budynek główny, tak zwany „Budynek H”, dźwignął się w zachodniej części do poziomu II piętra, w piwnicy wznoszone są ściany działowe, a w jego wschodniej części rozpoczęta została budowa na poziomie -1.

DCIM100MEDIADJI_0006.JPG

Budynek H – fot. Sky Drone Studio dla KPIM

Budynek administracyjny także osiąga powoli poziom drugiego piętra.

Budynek administracyjny – fot. Sky Drone Studio dla KPIM

Garaż wielopoziomowy zyskuje posadzki, wykonane zostały też prace przygotowawcze pod instalację solarną i rozpoczęto wykonanie warstwy spadkowej dachu.

DCIM100MEDIADJI_0030.JPG

Garaż wielopoziomowy – fot. Sky Drone Studio dla KPIM

Ku końcowi zmierzają prace w budynkach technicznych: budynek kotłowni z garażem dla ambulansów i węzłem cieplnym jest poddawany pracom malarskim i wykonywana jest elewacja z użyciem okładzin amerblok. Zakończono już także automatykę w węźle. Trafostacja i magazyn odpadów komunalnych także uzyskał stan zamknięty – wykonywane są właśnie pokrycia dachu. Przygotowane zostały również fundamenty pod ogromny generator zasilania awaryjnego, tzw. DRUPS, czyli dynamiczny UPS działający bezprzerwowo, który obecnie jest w drodze do Torunia z holenderskiego Almelo, gdzie został wyprodukowany na zamówienie i gdzie przeszedł testy fabryczne.

DCIM100MEDIADJI_0017.JPG

Budynek techniczny – kotłownia, trafostacja , garaż dla ambulansów – fot. Sky Drone Studio dla KPIM

DCIM100MEDIADJI_0011.JPG

Budynek techniczny – magazyn odpadów komunalnych, trafostacja, neutralizator ścieków – fot. Sky Drone Studio dla KPIM

We wszystkich nowych budynkach trwają prace instalacyjne w zakresie elektryki i instalacji sanitarnych. W dalszym ciągu prowadzone są prace wyburzeniowe w zakresie tunelu podziemnego.