Budowa szpitalnego miasteczka na Bielanach to ogromna inwestycja. O skali przedsięwzięcia świadczą choćby ilości zużytych materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Od początku budowy do mniej więcej połowy stycznia położono już 85 kilometrów kabli i przewodów. W tym momencie instalacje elektryczne i teletechniczne układane są w nowym budynku głównym, gdzie znajdą się między innymi oddziały łóżkowe i główny blok operacyjny, oraz w budynku administracyjnym. Prace przy instalacji zimnej i ciepłej wody, a także centralnego ogrzewania toczą się w części budynku głównego. Obecnie montowane są tam także instalacje gazów medycznych.

Ale budowa to dla laika przede wszystkim beton i stal. Do tej pory na Bielanach wylano 26 tys. metrów sześciennych betonu i zużyto 2800 ton stali. Położono także 42 tys. metrów kwadratowych płyt gipsowo-kartonowych. Przy montażu tych ostatnich elementów prowadzone są obecnie intensywne prace w głównym obiekcie. Płyty kładzione są w zachodniej części budynku: w piwnicy, na parterze, pierwszym i drugim piętrze. Ekipy zajmujące się takimi pracami spotkamy także w budynku administracyjnym, gdzie będzie również apteka szpitalna, magazyn odpadów medycznych i prosektorium.