Prace na placu budowy szpitalnego miasteczka przebiegają zgodnie z planem. W przypadku pawilonów psychiatrycznego i dla oddziału zakaźnego ekipy budowlane nawet nieco wyprzedziły harmonogram.

Budynek dla oddziałów psychiatrycznych usytuowany będzie w miejscu, gdzie jeszcze niedawno stała stara kotłownia szpitala na Bielanach. Teraz trwają tutaj intensywne prace przy fundamentach. Przy wykopach stoją dwa wielkie żurawie wieżowe i leżą tony prętów zbrojeniowych oraz inne elementy potrzebne na tym etapie prac. Za wykopem wciąż widać stare prosektorium. Nowe zostanie umieszczone w pawilonie administracyjnym, który będzie pierwszym oddanym budynkiem z obecnie powstających. Będzie tu nie tylko prosektorium i szpitalne biura, ale także apteka szpitalna i magazyn odpadów medycznych. Efektowne przeszklenie na ostatniej kondygnacji pawilonu to jedna ze ścian dużej sali konferencyjnej. Korzystający z niej słuchacze wykładów i uczestnicy spotkań będą mieli piękny widok na rosnące w pobliżu drzewa. W budynku trwają obecnie roboty wykończeniowe: kładzione są posadzki, szpachlowane ściany, ruszył montaż bramy wjazdowej do prosektorium. Pawilon ma być gotowy w październiku.

W budynku oddziału zakaźnego i poradni trwa murowanie ścian ostatniej kondygnacji. Sporo się także dzieje w nowym gmachu głównym: kładzione są posadzki, stawiane ścianki działowe, montowane instalacje, wstawiane okna. Wylano już słupy, które będą podtrzymywać lądowisko dla helikopterów. Oprócz żelbetowych filarów na dachu widać także stalowe elementy, na których zamontowane zostaną centrale wentylacyjne.