Roboty ziemne na budowie szpitalnego miasteczka już prawie zakończono. Trwają prace żelbetowe w kilku pawilonach. Wewnątrz gmachu głównego i budynku administracyjnego prowadzone są roboty wykończeniowe.

Od rozpoczęcia prac do chwili obecnej na Bielanach wykopano ponad 70 tys. metrów sześciennych ziemi. Wylano blisko 30 tys. metrów sześciennych betonu, w którym zatopiono prawie 3,3 tys. ton stali. Betonu i stali jeszcze przybędzie. W najbliższych miesiącach najwięcej tych materiałów zużytych zostanie przy stawianiu pawilonu dla oddziałów psychiatrycznych. Obecnie trwają prace przy fundamentach tego budynku.

Na całej budowie postawiono ponad 30 tys. mkw. ścianek działkowych. Jak na razie wstawiono 20 sztuk drzwi. Kilka dni temu zakończył się montaż bramy do garażu przy prosektorium (będzie w budynku administracyjnym). Na swoich miejscach jest już 450 okien i fasad. Położono także wiele kilometrów kabli. Jak policzyli inżynierowie z firmy Budimex, która stawia szpitalne miasteczko na Bielanach, położono już 107 km przewodów elektrycznych oraz 98 kilometrów kabli teletechnicznych. Zamontowano siedem wind.

Fot. Ł. Piecyk, UMWK-P