Budynek z asymetrycznym balkonem, duża płyta lądowiska dla helikopterów, kolorowe ściany parkingu – to charakterystyczne elementy szpitalnego miasteczka powstającego na Bielanach. Czy właśnie tak nowoczesną lecznicę wyobrażają sobie dzieci? Przekonamy się w trakcie konkursu „Toruński szpital przyszłości – Wojewódzki Szpital Zespolony oczami dzieci”.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace plastyczne w dowolnej technice, maksymalny format to A3. Oceniana będzie estetyka wykonania, pomysłowość i oryginalność przedstawienia tematu oraz dobór środków plastycznych. Zapraszamy dzieci do lat 15. Atrakcyjne nagrody rzeczowe zostaną przyznane w trzech kategoriach wiekowych: do lat 6, 7-10 lat oraz 11-15 lat.

Prace wraz z załączonym oświadczeniem o zgodzie na wykorzystanie danych osobowych należy przysyłać od 23 sierpnia do 30 września na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Plac Teatralny 2, pokój 219, 87-100, Toruń, z dopiskiem „Konkurs plastyczny szpital”. Szczegółowy regulamin konkursu oraz oświadczenie o zgodzie na wykorzystanie danych osobowych dostępne są na stronie kujawsko-pomorskie.pl oraz budujemyszpital.pl.
OŚWIADCZENIE RODZICA
regulamin konkurs plastyczny szpital

Zwycięzców poznamy 15 października.

Organizatorami konkursu są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.

Wszystkie małe i starsze dzieci, które zanim przystąpią do pracy chcą zobaczyć jak obecnie wygląda budowa, zapraszamy w najbliższą niedzielę (26 sierpnia) na Bielany. Jak co tydzień będzie można zwiedzać inwestycję.

Udział w zwiedzaniu jest, jak zwykle, bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zapisać. Na Państwa zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu 56 656 21 22 i adresem poczty elektronicznej zwiedzanie-wszz@kpim.pl. Poprosimy o podanie imienia, nazwiska, adresu, adresu e-mail, numeru telefonu, a w przypadku dzieci także wieku. Mimo lata, na zwiedzanie trzeba wybrać się w odpowiednim obuwiu, najlepiej trekkingowym. Ze względów bezpieczeństwa nie wejdziemy na plac budowy w sandałach ani klapkach. Zwiedzający tradycyjnie dostaną upominki – dorośli apteczki samochodowe, a dzieci gadżety, które na pewno sprawią im przyjemność.

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to największa obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Koszt rozbudowy to 560 mln złotych, z czego 200 mln złotych wydamy na najnowocześniejszy sprzęt medyczny.