Przestronny, z własną łazienką i tabletem – pierwszy pokój chorych w nowym budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest już gotowy.

fot. KPIM

 

Modelowy pokój chorych znajduje się w nowym gmachu głównym, gdzie będą się mieściły niektóre oddziały łóżkowe, centralny blok operacyjny, szpitalny oddział ratunkowy, zakład diagnostyki obrazowej oraz centralna sterylizatornia. Pokój ma ponad 16 metrów kwadratowych powierzchni. Jest dwuosobowy i ma własną łazienkę – takie będą wszystkie sale chorych na Bielanach. To rozwiązanie zapewni odpowiedni komfort pacjentom.

fot. KPIM

Modelowa sala została zaprezentowana z docelowym wykończeniem i z pełnym wyposażeniem: na parapetach leżą poduszki ozdobne, a na ścianie wiszą telewizor i zegar. Pomieszczenie bardziej przypomina hotelowy pokój niż tradycyjną szpitalną salę. Jedna ze ścian wyłożona jest okładziną drewnopodobną. Parapet wysokiego okna może służyć za siedzisko. Do wnętrza wprowadzono żywe kolory, dzięki czemu pomieszczenie jest bardziej przytulne. Sala ma ogrzewanie sufitowe, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń.

fot. KPIM

Na wyposażeniu każdego pokoju będzie tablet z dostępem do internetu.

Modelowy pokój pozwala ocenić jakość wykonywanych prac, zwrócić uwagę na detale i upewnić się czy efekt końcowy odpowiada założeniom projektu. Na wzór tego pomieszczenia wykończone zostaną wszystkie sale chorych w budynku głównym i na oddziale zakaźnym, nieco inaczej – ze względu na charakter oddziału – mają wyglądać sale w powstającej siedzibie oddziałów psychiatrycznych. W nowej części kompleksu szpitalnego będzie około 200 pokoi łóżkowych.

Poza salą chorych, za jakiś czas, powstaną także inne modelowe pomieszczenia, na przykład: sala operacyjna, typowe biuro, gabinet zabiegowy.