Jednym z czterech stawianych obecnie na Bielanach dużych budynków szpitalnych jest skrzydło administracyjne. W gmachu trwają ostatnie prace wykończeniowe, ta część powstającego kompleksu będzie gotowa jeszcze w tym roku. Jak już pisaliśmy, do tej pory, w czasie trwającej na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego rozbudowy, postawiono garaż wielopoziomowy i budynki techniczne. Parking służy pacjentom, ich rodzinom i pracownikom szpitala już od grudnia ubiegłego roku.

W budynku administracyjnym, stawianym w pobliżu wjazdu na teren szpitala od strony ulicy Osiedlowej, będzie kilkadziesiąt pokoi biurowych, sale konferencyjne, apteka szpitalna, magazyn odpadów medycznych oraz prosektorium. W obiekcie trwają teraz prace wykończeniowe. Dobiega końca układanie płytek i drewnianych okładzin ściennych. Trwa montaż drzwi wewnętrznych, podwieszanych sufitów i układanie wykładzin.

Budynek ma około 20 metrów wysokości, a jego powierzchnia użytkowa to prawie 2,7 tys. metrów kwadratowych. Bryłę urozmaica asymetryczny, przeszklony, obudowany panelami imitującymi drewno taras znajdujący się na ostatnim piętrze. To fragment sali konferencyjnej, gdzie będą się odbywały wykłady, szkolenia, seminaria naukowe. Powierzchnia tego pomieszczenia wynosi blisko 200 metrów kwadratowych. Sam taras zajmuje około 24 metrów kwadratowych, widać z niego park znajdujący się obok budynku. W razie potrzeby salę można bez problemu podzielić na trzy mniejsze pomieszczenia. Wyjścia prowadzą z nich do ponad 200 metrowego foyer. W tak dużym szpitalu, gdzie prowadzone są badania naukowe i szkolenia funkcjonalne pomieszczenia konferencyjne są niezbędne.

Fot. Sky Drone Studio dla KPIM