W minioną niedzielę po raz ostatni w tym sezonie na budowie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego na Bielanach zorganizowaliśmy dzień otwarty. Tym razem budowę zwiedziło prawie 60 osób.

Mieszkańcy regionu przez wiele miesięcy z bliska obserwowali postępy na budowie. Od marca do końca listopada, prawie w każdą niedzielę można było zwiedzać inwestycję. Po budowie oprowadzali mieszkańców pracownicy Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych oraz inżynierowie z firmy Budimex, która stawia szpital. Uczestnicy wycieczek oglądali poszczególne obiekty, słuchali ciekawostek na temat budowy, a na koniec otrzymywali upominki: dorośli apteczki samochodowe, a dzieci pluszaki.

W sumie w dniach otwartych wzięło udział około 830 osób. Jak powstaje szpital oglądali architekci, studenci, przedstawiciele Europejskiego Banku Inwestycyjnego, dzieci i mieszkańcy Torunia oraz okolic. W przyszłym roku wycieczki także są planowane. Jeśli pogoda pozwoli pierwsi zwiedzający zostaną oprowadzeni po placu budowy w marcu 2019 roku. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!