Trwają roboty wykończeniowe w najbardziej zaawansowanym budynku administracyjnym. W tym obiekcie są już wykładziny, drzwi wewnętrzne, pomalowane ściany. Wykonawca prowadzi ostatnie, drobne prace. Budynek ma zostać oddany w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wiele różnych robót wykonywanych jest w gmachu głównym. Ekipy budowlane stawiają tam ostatnie ścianki działowe i kładą między innym instalacje.

W budynku dla oddziałów zakaźnych i poradni specjalistycznych w grudniu układano elewacje oraz montowano instalacje wewnątrz budynku.

Skrzydło dla oddziałów psychiatrycznych już rosnąć nie będzie. Budynek jest w stanie surowym otwartym. Rozpoczęto nawet montaż okien.

Jak już pisaliśmy, kilka tygodni temu zburzono starą portiernię i zadaszenie nad nią. Obecnie wznoszony jest nowy budynek portierni, połączony będzie z nową rozprężalnią gazów medycznych. Budowa tych obiektów potrwa jeszcze około dwóch miesięcy.

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu będzie tu prawie tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie.