Główna brama wjazdowa na teren Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, to jedynie malutki fragment prowadzonej na Bielanach inwestycji. Jest to jednak obiekt, który jako pierwszy widzą osoby wchodzące na teren lecznicy, kiedy zobaczą nowy wjazd?

Stara brama wjazdowa wraz z portiernią została zdemontowana pod koniec ubiegłego roku. Wtedy rozebrano także nieużywany już od dawna agregat prądotwórczy (nowy od wielu miesięcy podłączony jest do szpitalnych sieci). Dla pacjentów nic się jednak nie zmieniło: wjazd na teren szpitala odbywa się tak jak zwykle.

Trwają prace przy dwóch nowych obiektach pomocniczych, które powstaną w miejscu starej portierni. W jednym rozprężane będą gazy medyczne (stanie tu zbiornik na tlen), drugi to nowa portiernia.

Zgodnie z harmonogramem robót do pierwszych dni marca w nowej portierni wykończony ma być stropodach. Potem wykonawca zrobi elewację, wstawi drzwi i okna, poprowadzi instalacje i położy posadzki. Te prace mają być przeprowadzone do końca marca. Następnie zaplanowano dostawy zbiorników na tlen. Po ich montażu trzeba będzie nową instalacje uruchomić. Przewiduje się, że przełączenie szpitalnych sieci na nowe źródło tlenu potrwa jeden dzień.

Przypomnijmy: trwają prace przy czterech dużych budynkach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Budowa nowego kompleksu dla naszej lecznicy to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu na Bielanach będzie blisko tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie.