Szpitale różnie podchodzą do żywienia pacjentów. W wielu z nich posiłki dla chorych dostarczają firmy zewnętrzne. W innych, śniadania, obiady oraz kolacje komponowane i przyrządzane są na miejscu przez personel zatrudniony w lecznicy. Dużo zależy od możliwości danej placówki, także lokalowych.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym obecnie funkcjonuje system mieszany. Docelowo planuje się prowadzenie własnej kuchni. Utworzona zostanie ona na Bielanach. Kuchnia będzie wyposażona zgodnie z najnowszymi standardami obowiązującym w takich pomieszczeniach. Posiłki mają być smaczne i przeczyć stereotypom związanym ze szpitalnym jedzeniem.

Dobrze zjeść będą mogli także pracownicy szpitala oraz rodziny i znajomi odwiedzający chorych. Dla nich w rozbudowanej lecznicy powstanie obszerna, ale przytulna restauracja. Pacjenci, którzy chodzą, będą mogli się w niej spotkać z odwiedzającymi i spokojnie porozmawiać przy smacznym posiłku albo kawie.

Przypomnijmy: obecnie trwają prace przy czterech dużych budynkach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Roboty wykończeniowe prowadzone są w skrzydle administracyjnym. Bardzo zaawansowana jest budowa gmachu głównego. W obiekcie dla oddziałów zakaźnych i przychodni specjalistycznych także sporo się dzieje: między innymi kładzione są instalacje. Gotowa jest już bryła budynku psychiatrycznego, w jego wnętrzu trwają roboty murarskie.

Budowa nowego kompleksu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu na Bielanach będzie blisko tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie.