W okazałych gmachach szpitalnego miasteczka na Bielanach trwają prace budowlane i wykończeniowe. Finiszują roboty w nowym skrzydle administracyjnym, w innych budynkach układane są instalacje, stolarka zewnętrzna i płytki.
Jak już pisaliśmy, najbardziej zaawansowane są prace w skrzydle administracyjnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Zostanie ono oddane jako pierwsze. W niektórych pomieszczeniach zamontowano już meble wbudowane. Wkrótce szpital ogłosi przetargi na biurka, krzesła itp.
W nowym gmachu głównym ekipy budowlane kontynuują malowanie ścian, układanie wykładzin, montaż skrzydeł drzwiowych i konstrukcji sufitów. W łazienkach przytwierdzane są panele HPL, a na dachu żaluzje na wiatach. Nie zwalniają roboty przy instalacjach wodnych, kanalizacyjnych i deszczowej.
Instalacje układane są także w przyszłej siedzibie oddziałów zakaźnych i przychodni specjalistycznych. Trwają tam także prace przy ściankach gipsowo-kartonowych, elewacji, stolarce okiennej. Montowane są rolety, układane płytki, trwa także malowanie.
W okazale prezentującym się skrzydle dla oddziałów psychiatrycznych murowane są ściany i układane elewacje. W każdej z trzech części, które składają się na ten obiekt, trwa montaż stolarki zewnętrznej. Na parterze i pierwszym piętrze skrzydła północnego wylewane jest podłoże pod posadzki. Trwają tu także prace między innymi przy pompach ciepła, instalacji wody deszczowej uzdatnionej i CO.
Kontynuowane są prace w obiektach przy wjeździe na teren szpitala. Będzie tam portiernia i rozprężalnia gazów medycznych. Ekipy budowlane zakończyły betonowanie stropów. Układane są także sieci gazów medycznych i kanalizacja deszczowa.
Przypomnijmy: budowa nowego kompleksu dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu na Bielanach będzie blisko tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie.

fot. Sky Drone Studio dla KPIM
fot. Sky Drone Studio dla KPIM
fot. SKy Drone Studio dla KPIM
fot. Sky Drone Studio dla KPIM