W skrzydle administracyjnym, które będzie pierwszym dużym gmachem oddanym w ramach rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, trwają odbiory.

Budynek ma pięć kondygnacji. Jego wysokość wynosi 20 metrów, a powierzchnia to blisko 3 tys. mkw. Na trzecim piętrze jest duża sala konferencyjna, pomieszczenia techniczne i foyer. Powierzchnia sali konferencyjnej to 200 mkw. Pomieszczenie można podzielić na trzy mniejsze salki za pomocą mobilnych ścianek działowych. Jedna ze ścian jest prawie w całości przeszklona, roztacza się z niej widok na pobliski las.

Piętro pierwsze i drugie przeznaczono na biura. W sumie na obu kondygnacjach będzie około 80 pokoi. Na parterze znajdzie się apteka automatyczna. Nie ma w niej jeszcze robota aptecznego, który będzie automatycznie przygotowywał pojedyncze dawki leków dla poszczególnych pacjentów, ale niedługo pierwsze jego części mają zostać dostarczone na Bielany. Pomieszczenia techniczne znajdować się będą także w piwnicy, tam zaplanowano również prosektorium.

W wielu miejscach są już meble, chodzi między innymi o szafy i szafki wbudowane w pokojach socjalnych. Szpital ogłosił przetargi na dostawę mebli biurowych (m. in. biurek i krzeseł), sprzętu AGD do pomieszczeń socjalnych oraz urządzeń do apteki szpitalnej, takich jak: sterylizatory, chłodziarki na leki i zamrażalki, wagi, kapsułkarki, miksery recepturowe.

Przypomnijmy: budowa nowego kompleksu dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu na Bielanach będzie blisko tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie