Na Bielanach można podziwiać już bryły wszystkich budynków. Niedawno zakończone zostały prace przy ostatnich z nich, czyli przy portierni i rozprężalni gazów medycznych. Obecnie przechodzą one procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Niedawno otrzymał je budynek 520, w którym będzie mieścić się administracja szpitala, apteka szpitalna, sale konferencyjne i prosektorium. Od ponad roku działa już wielopoziomowy parking i budynki mieszczące techniczne zaplecze szpitala, czyli kotłownię, trafostacje i magazyn odpadów komunalnych, oraz rezerwowe źródła zasilania w energię elektryczną – dynamiczny UPS – i jeden z trzech zapasowych zbiorników na wodę pitną.

W nowym budynku głównym trwają prace wykończeniowe oraz montaż mebli wbudowanych, montowana jest konstrukcja stalowa schodów w atrium i okładziny ścienne. Na ukończeniu jest także płyta lądowiska dla śmigłowców LPR.

Ostateczny kształt zyskały także budynki szpitali zakaźnego z poradniami przyszpitalnymi oraz siedziba oddziałów psychiatrycznych. W tej ostatniej trwają wewnętrzne roboty murarskie i tynkarskie, montaż stolarki i wind. Szpital zakaźny wraz z poradniami natomiast są na etapie robót wykończeniowych.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z lotu ptaka, a jak wygląda miasteczko szpitalne, na własne oczy można przekonać się podczas najbliższego, planowanego na 1 września zwiedzania budowy. Zapisy są przyjmowane telefonicznie w dni robocze pod numerem telefonu 56 656 21 22 lub poprzez e-mail: zwiedzanie-wszz@kpim.pl. Konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, adresu i numeru kontaktowego, a w przypadku najmłodszych – także wieku dziecka. Prosimy pamiętać o odpowiednim obuwiu – jest to teren budowy, a zatem wymagane jest pełne obuwie, najlepiej trekkingowe, pozwalające uniknąć urazów.