Na budowie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest montowana ostatnia z wielkich konstrukcji: łącznik pomiędzy budynkami 510, czyli budynkiem H, a 540 – budynkiem szpitala psychiatrycznego. Wkrótce także ma rozpocząć się porządkowanie terenu pod parking od strony ulicy Osiedlowej, który będzie ostatnim odcinkiem dopełniającym obrazu miasteczka szpitalnego.

Konstrukcja łącznika składa się elementów prefabrykowanych, łącznie ze 122 części konstrukcyjnych. Montaż samego szkieletu trwał tydzień roboczy. 4 dni składano elementy na ziemi, a w kolejnych dwóch podnoszono je i montowano na słupach. Poszczególne etapy można zobaczyć za zdjęciach poniżej.

Ściany łącznika będą obudowane fasadą aluminiowo-szklaną, od spodu zostanie on wykończony panelami HPL, a dach będzie pokryty papą.

Główną rolą łącznika jest zapewnienie komunikacji pomiędzy budynkami szpitala psychiatrycznego i nowego budynku głównego: zapewni możliwość bezpośredniego przejścia dla personelu i przewożenia pacjentów szpitala psychiatrycznego do Zakładu Diagnostyki Obrazowej lub na Oddział Intensywnej Terapii bez konieczności opuszczania budynków.

Z informacji otrzymanych od wykonawcy wynika, że jest ostatnia z dużych konstrukcji na terenie szpitala i ma być gotowa w lipcu 2020 roku.

Fot. Sky Drone Studio dla KPIM