Na początku maja Wojewódzki Szpital Zespolony przejął od inwestora budynek 520, czyli budynek administracyjny.

Na trzecim piętrze znajdują się sale konferencyjne, na pierwszym i drugim pomieszczenia biurowe administracji szpitala. Parter budynku przeznaczony jest na aptekę szpitalną, a pomieszczenia piwniczne na prosektorium i magazyn odpadów medycznych. Obiekt jest skomunikowany z pozostałymi budynkami na poziomie parteru i piwnicy, ale pacjenci będą mogli korzystać wyłącznie z komunikacji na poziomie parteru.

W pomieszczeniach apteki w niedalekiej przyszłości działać będzie robot apteczny. Obecnie firma instalująca, po przerwie spowodowanej koronawirusem, powróciła do pracy, i planuje się, że jeszcze w lecie system będzie gotowy do przekazania.

Jak informuje rzecznik szpitala, Janusz Mielcarek, przygotowana do działania jest również Pracownia Leków Cytostatycznych, przeniesiona ze szpitala zakaźnego:

Oczekujemy na decyzję Nadzoru Farmaceutycznego. Obecnie zakończyła się kalibracja sprzętu medycznego oraz szkolenie personelu Apteki Szpitalnej. Pracownia Leku Cytostatycznego zostanie uruchomiona niezwłocznie po uzyskaniu decyzji Nadzoru Farmaceutycznego.

Podejmowane są działania organizacyjne zmierzające do uruchomienia apteki szpitalnej oraz prosektorium w nowej lokalizacji. W najbliższym czasie rozpoczną się także przeprowadzki administracji szpitala.

Budynek 520 jest pierwszym, i ze względów organizacyjnych, najprostszym do przekazania użytkownikowi obiektem szpitalnym, biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką liczbę pomieszczeń medycznych. Kolejne budynki także są już przygotowywane do przejęcia przez inwestora, a następnie użytkownika. W najbliższym czasie planowane jest przekazanie budynku szpitala zakaźnego wraz z poradniami przyszpitalnymi.

Budynek administracyjny z apteką szpitalną
Budynek administracyjny od tyłu