Miło nam poinformować, że Wojewódzki Szpital Zespolony otrzymał wyróżnienie w konkursie „Fasada Roku 2020” organizowanym przez firmę Baumit.

Jury konkursu wyróżniło bryłę nowo wybudowanego kompleksu szpitalnego w kategorii Budynek niemieszkalny nowy, dostrzegając w nim interesujący, wzbudzający ciepłe emocje budynek i nagradzając w ten sposób podjęte ryzyko działania z kolorami. Projekt na zlecenie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne opracowało 4105.Eu Biuro Architektoniczne Simon Gregson, a jego realizacji podjęła się spółka budowlana Myz-Bud. (link do informacji: https://baumit.pl/news/fasada-roku-2020-tak-glosowali-jurorzy)

„Fasada Roku” jest konkursem przeprowadzanym od 14 lat. Co roku wyłaniane są w nim najlepsze inwestycje budowlane, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit. Konkurs rozgrywany jest w 5 kategoriach: Budynek jednorodzinny nowy, Budynek wielorodzinny nowy, Budynek po termomodernizacji, Budynek niemieszkalny nowy i Budynek zabytkowy po renowacji, w których nagrodą jest kwota w wysokości 10 tys. zł na każdą kategorię. Ponadto laureaci konkursu będą mieć możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu międzynarodowym Baumit Life Challenge. Jury może także przyznać wyróżnienia, tak jak się stało to w przypadku Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, dzięki któremu zdjęcia obiektu ukażą się w albumie konkursowym w kolejnej edycji konkursu (aktualny album do pobrania na stronach konkursu: https://baumit.pl/fasadaroku).