W każdym nowym budynku Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego coś się dzieje. W gmachach głównym i administracyjnym trwają prace wykończeniowe, wszelkiego typu instalacje kładzione są w siedzibie oddziałów psychiatrycznych i budynku dla poradni specjalistycznych oraz oddziałów zakaźnych.

W największym budynku – przyszłym gmachu głównym – gdzie będą się mieściły między innymi oddziały łóżkowe, Szpitalny Oddział Ratunkowy i centralny blok operacyjny montowane są instalacje grzewcze, chłodnicze, wentylacyjne i kanalizacyjne. W części zachodniej tego obiektu trwa montaż skrzydeł drzwiowych, wykładzin i malowanie ścian. Natomiast w części wschodniej układane są płytki ceramiczne, zabudowywane sufity, a także montowana okładzina ścienna atrium.

W skrzydle administracyjnym, gdzie prace są najbardziej zaawansowane, zakończył się montaż elewacji wentylowanej. Wykańczane są klatki schodowe i pomieszczenia przeznaczone dla robota aptecznego. Przypomnijmy: w szpitalu na Bielanach będzie w pełni zautomatyzowana apteka, znajdujący się tam robot ma przygotowywać pojedyncze dawki leków dla konkretnych pacjentów. Będą one transportowane pocztą pneumatyczną do poszczególnych części szpitala.

W części administracyjnej wykonywane są także ostatnie poprawki przy ścianach i wykładzinach.

Natomiast w budynku dla poradni przyszpitalnych oraz oddziałów zakaźnych ekipy budowlane montują w rolety, malują ściany, układają podwieszane sufity, a także prowadzą prace między innymi przy instalacjach CO, elektrycznych, teletechnicznych itp.

Trwają także roboty żelbetowe i izolacyjne przy łączniku między budynkiem głównym i nową siedzibą oddziałów psychiatrycznych (wszystkie duże szpitalne obiekty będą połączone). W skrzydle tym prowadzone są także prace tynkarskie i trwa montaż płyt gipsowo-kartonowych. Ekipy budowlane montują tam pompy ciepła, układają instalacje elektryczne i CO oraz elewację na ścianie części północnej.

Prace prowadzone są także przy mniejszych obiektach. Trwa wylewanie ścian i stropów nowego budynku portierni i rozprężalni gazów medycznych.

Przypomnijmy: budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Po jej zakończeniu na Bielanach będzie prawie tysiąc łóżek. Koszt rozbudowy to 560 mln zł, z czego 200 mln zł wydamy na nowoczesny sprzęt medyczny i wyposażenie.