fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Na placu budowy nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu ustawiono żuraw wieżowy, przy pomocy którego będzie wznoszony jeden z pierwszych nowych obiektów, budynek techniczny mieszący między innymi garaż dla ambulansów. W 36 miesięcy powstanie nowy kompleks lecznicy, nowoczesny i funkcjonalnie dopracowany, przyjazny dla pacjentów i ich rodzin.

25.01.2017, Torun . Prace budowalno - remontowe na terenie Wojewodzkiego Szpital Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu . Fot. Mikolaj Kuras

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ekipy Budimeksu, który jest wykonawcą inwestycji, wykonały już wykop pod budynek techniczno-garażowy. Teraz prowadzą w tym wykopie roboty odwodnieniowe. Wskazany obiekt będzie nie tylko garażem dla ambulansów – pomieści też trafostację, stację dezynfekcji ścieków szpitalnych, lokalną kotłownię i węzeł cieplny.

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Rozpoczęły się też wykopy pod zachodnią część nowego głównego budynku lecznicy. Gmach, połączony z obecnym, pomieści on między innymi dobrze zorganizowany oddział ratunkowy, z własnymi salami operacyjnymi i nowoczesnym zapleczem diagnostycznym, sąsiadujący z Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej, a także główny blok operacyjny szpitala, cztery oddziały łóżkowe (w tym 318 nowych łóżek na oddziałach zabiegowych) i umiejscowione na dachu lądowisko dla helikopterów. Budynek stanowiący dziś serce szpitala zostanie poddany gruntowanej modernizacji.

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Trwają też roboty instalacyjne dotyczące zewnętrznych sieci wodno-kanalizacyjnych i grzewczych oraz kolejny etap rozbiórek.

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wszystkie prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Proces inwestycyjny nie przerwał funkcjonowania placówki, która normalnie przyjmuje pacjentów. Firma wykonawcza zorganizowała plac budowy tak, by było to możliwe, a związane z tym uciążliwości ograniczone do minimum.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

27 stycznia 2017 r.